• witacz
  • konradowka2
  • konradowka3
  • konradowka4
  • Konradówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów, nad Skorą.
  • Konradówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów, nad Skorą.
  • Konradówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów, nad Skorą.
  • Konradówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów, nad Skorą.

Wiecieoplanecie w Konradówce

Wiecieoplanecie to projekt o tematyce ekologicznej, jest on realizowany na platformie Zwolnieni z Teorii. Sołectwo Konradówka-Piotrowice wyraziło chęć promowania projektu i edukacji ekologicznej.

Czytaj dalej

Znaleziono w Konradówce kapsułę czasu sprzed 200 lat

W Kościele w Konradówce znaleziono kapsułę czasu sprzed blisko 200 lat! We wrześniu w trakcie prac remontowych na dachu kościoła pw. Michała Archanioła w Konradówce odnaleziono kapsułę czasu z 1830 roku. Kapsuła znajdowała się w kuli na wieży remontowanego kościoła. Wewnątrz były dokumenty z XIX, czyli z okresu, gdy budowano kościół. Odkryto też pamiątki z czasów remontu świątyni.

Czytaj dalej

Wyniki I edycji konkursu "Tradycje Dożynkowe w sołectwie Konradówka - Piotrowice"

W dniu 30.09.2018r. podczas obchodów sołeckiego święta św. Michała i Dożynek wiejskich ogłoszono wyniki I edycji konkursu "Tradycje Dożynkowe w sołectwie Konradówka - Piotrowice", organizowango przez Fundację "Dolina Nadziei" oraz sołtysa wsi Sylwię Siwak. Konkurs, jak się okazało cieszył się dużym zainteresowaniem, co potwierdziło tezę organizatorów, że tradycje dożynkowe w naszym sołectwie są podtrzymywane i kultywowane. 

Czytaj dalej

Seminarium pt"WIOSKI TEMATYCZNE – NARZĘDZIEM ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WIEJSKIEJ WE WRZOSOWEJ KRAINIE"

W dniu 29.11.2017 r w Osetnicy - Wiosce Tajemniczych Ogrodów w Gmina Chojnów na terenie Wrzosowa Kraina odbyło się Seminarium pt"WIOSKI TEMATYCZNE – NARZĘDZIEM ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WIEJSKIEJ WE WRZOSOWEJ KRAINIE". Na seminarium zostały zaprezentowane wsie tematyczne oraz zagrody edukacyjne działające we Wrzosowej Krainie w ramach sieci Wioski z Pomysłem tj. Konradówka - Rogata Wieś, Miłkowice - Wioska Kolejarzy, Niedźwiedzice - Wieś Bociana, Borówki - Wioska Darów Lasu oraz zagrody edukacyjne: Szkoła w Ogrodzie, Świerkowe Zacisze, Farma Martynika.

Czytaj dalej

MAŁA PODRÓŻ W CZASIE

Fundacja "Dolina Nadziei" zaprasza wszystkich mieszkańców sołectwa Konradówka - Piotrowice na imprezę pod nazwą "Mała podróż w czasie", która odbędzie się w GOKiR w Piotrowicach o godzinie 18.00 w dniu 20.11.2017. Wstęp wolny.
 
Impreza organizowana jest w ramach konkursu "zDolny Śląsk Lokalnie" współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 Ministerstwa Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj dalej

Fundusz Sołecki na rok 2018

W dniu 14.09.2017 odbyło się zebranie wiejskie w sprawie rozdysponowania środków funduszu sołeckiego sołectwa Konradówka - Piotrowice. Sołtys obu wsi p. Sylwia Siwak złożyła wniosek do Wójta Gminy Chojnów o uwzględnienie w projekcie budżetu gminy na rok 2018 realizacji przedsięwzięć zaproponowanych na zebraniu wiejskim przez mieszkańców. 

Czytaj dalej

Rogata Wieś z prezentacją oferty na Finale Pięknej Wsi w Niedźwiedzicach

W sobotę 7 października miała miejsce uroczystość nadania tytułu Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej roku 2017 dla Niedźwiedzic – naszej zaprzyjaźnionej Wioski Bociana. Wieś Niedżwiedzice została laureatem konkursu Piękna Wieś Dolnośląska organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w którym to konkursie pokonała 10 innych miejscowości. Dlatego też serdecznie gratulujemy wszystkim mieszkańcom i organizacjom tam działającym, których ciężka praca została doceniona przez Marszałka Województwa. 

Czytaj dalej

DOŻYNKI WIEJSKIE - RELACJA

W dniu 24.09.2017 w sołectwie Konradówka - Piotrowice mieszkańcy obchodzili uroczystości Dożynek Wiejskich oraz Święta św. Michała, patrona kościoła w Konradówce. Rozpoczęto od  uroczystej mszy świętej odpustowej, podczas której zostały poświęcone efekty ostatnich prac remontowych tj. m.in. zamontowane nowe ławki i żyrandole. Następnie po mszy, mieszkańcy i ich goście przeszli na boisko w Konradówce, gdzie przywitała ich Pani Sołtys Sylwia Siwak i tegoroczna Starościna Dożynek Gabriela Wawroniak.

Przybyli goście mogli posmakować pieczonej jagnięciny, bigosu oraz kiełbasek z grilla. Podczas imprezy prowadzona była loteriada fantowa oraz sprzedaż ciasta, przygotowanych przez mieszkanki sołectwa. Imprezę wzbogaciły występy zespołów folklorystycznych p.n. Michalinki z Konradówki - Piotrowic, oraz Słowiki ze Starego Łomu. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych ślizgawek, popcornu i waty cukrowej bez ograniczeń. Do późnej nocy trwała także zabawa pod chmurką. Uczestnicy tych niedzielnych wydarzeń na pewno miło będą wspominać ten wspólnie spędzony czas. 

Czytaj dalej

Więcej artykułów…

  • 1
  • 2